Penzion Lacembok

ubytování, kde se budete cítit lépe jak doma

Penzion Lacembok

Penzion Lacembok najdete v malebném městečku Luže, které se nachází nedaleko Litomyšle.

Penzion Lacembok se nachází v horním rohu náměstí historického města Luže. Součástí města Luže je i hrad Košumberk. Ten obýval významný rod Slavatů od roku 1372 až do roku 1684. V druhé polovině 17. století, tedy na sklonku jejich vlády, nechala hraběnka Marie Maxmiliána (vdova po posledním Slavatovi) vystavět právě horní řadu domů (kde se nachází nynější Penzion Lacembok) na náměstí, jako administrativní sídlo svého panství. Po její smrti byly domy postupně rozprodány movitým měšťanům. Dům nynějšího Penzionu Lacembok získal řezník Klát a tak zde bylo až do 2.světové války Klátovo řeznictví. Poté zde žila jeho dcera, která byla učitelka zdejší měšťanské školy. V domě za celou dobu nebyly dělány výraznější přestavby a tak od podzimu 2015, kdy dům získal nynějšího majitele, prochází postupně citlivou rekonstrukcí, kdy je prostorám v co největší míře vracen původní vzhled.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
pohled na podzimní Luži

Umístění a dostupnost objektu

Penzion Lacembok je umístěn v malebném městě Luži, kde se nachází mnoho významných památek, zejména hrad Košumberk, Poutní kostel  Panny Marie na Chlumku, synagoga a mnoho menších sakrálních staveb a také Hamzova léčebna, kterou založil MUDr.František Hamza roku 1901 vzhledem ke zdejšímu čistému ovzduší.

Penzion Lacembok je ideální místo pro ubytování a to jak krátkodobého, tak i dlouhodobého charakteru. Pro delší dovolené nabízí strategické místo –  ideální dojezdové vzdálenosti do atraktivit širokého okolí a celé České republiky a přitom v klidném místě mimo hlavní trasy. ( Luže – Praha 130 km; Luže – Brno 110 km; Luže – Ostrava 210 km; Luže – Plzeň 240 km; Luže – Český Krumlov 210 km; Luže – Liberec 150 km).

Pro své ubytování v našem Penzionu Lacembok můžete využít svůj osobní automobil, se kterým můžete zdarma parkovat přímo před penzionem. Parkoviště je hlídáno kamerovým systémem. Dále můžete využít některý z vlakových spojů do zastávek Žďárec u Skutče, Chrast u Chrudimi nebo Uhersko a poté daný autobusový spoj. Autobusovým spojem se dá jet přímo z Pardubic, Chrudimi, Vysokého Mýta, Litomyšle a Poličky. Penzion Lacembok je schopen své hosty dovézt a odvézt z daných dopravních uzlových bodů.

 

Vybavení objektu

Objekt Penzionu Lacembok je prozatím zrekonstruován ve svém přízemí, kde se nacházejí dva třílůžkové pokoje. V přízemí se nachází také velká vstupní hala, kde je umístěno posezení a informační materiály. Prostorná hala slouží plně návštěvníkům penzionu – lze zde zaparkovat např. kočárek nebo jízdní kola, která se také dají parkovat v uzavřeném dvoře objektu.

Popis pokojů

Zádveří a vstupní chodby pokojů penzionu slouží jako odkládací místo pro obuv a svrchní oblečení. V propojovací chodbě do hlavního pokoje se nacházejí vstupy do samostatného sociálního zařízení a koupelny se sprchovým koutem. Ohřev vody je lokální pro každý pokoj samostatně. V hlavním pokoji se nalézá jedna manželská postel a jedno samostatné lůžko, které při ubytování méně jak třech osob slouží jako pohovka. V pokoji je stůl a dvě židle s područkami. Součástí vybavení pokoje je kuchyňský kout se dřezem, varnou konvicí, mikrovlnou troubou, bezhlučnou lednicí a kávovarem. Dále se v pokoji nalézá volně přístupné wi-fi, tablet pro vyhledávání informací a také televize s internetovým vysíláním.

Jeden pokoj je umístěn na západní straně s okny do náměstí a jeden pokoj je na východní straně s oknem do dvora.

Vzhledem k tomu, že pokoje jsou umístěny v domě, který je součástí historického bloku domů, je zde v létě velmi příznivé klima.

Poskytované služby

Penzion Lacembok poskytuje příjemné ubytování v citlivě rekonstruovaném historickém měšťanském domě. Dále je personál penzionu připraven poskytnout veškeré turistické informace, v případě domluvy dopravit své klienty na požadované místo.

Penzion Lacembok může na pokoj poskytnout dětskou postýlku, vaničku na koupání.

Možnost parkování

Parkování je možné přímo před Penzionem Lacembok na přilehlém parkovišti zdarma, popřípadě ve vnitrobloku historické zástavby.

Možnost stravování

Penzion Lacembok svým hostům nabízí rozmanitou snídani s donáškou na pokoj. Ostatní stravování je možno v restauraci Vídeň, která je cca 30m od penzionu, popřípadě v některé restauraci ve vedlejších městech. Na pokoj je možné objednat pizzu z nedaleké Pizzerie Pietro Skuteč.

Penzion Lacembok